شرکت تولیدی غذای دریایی مرجان

شرکت تولیدی غذای دریایی مرجان

رتبه نخست مازندران در تولید آبزیان پرورشی در کشور

حسینعلی رستمی در نشست با معاونان اداره‌کل شیلات در بابلسر، اظهار کرد: مازندران از لحاظ منابع و ظرفیت‌ها برای تولید آبزیان پرورشی وضعیت مناسب و مطلوبی دارد که با برنامه ریزی و تلاش‌های صورت گرفته طی چندین سال متوالی در زمینه تولید آبزیان پرورشی می‌تواند تولید موفقی داشته باشد.

وی با اشاره به رتبه نخست کشوری در زمینه تولید آبزیان، تصریح کرد: آبزیان پرورشی شامل ماهیان گرم آبی،سردآبی و خاویاری است که بر اساس برنامه ششم توسعه شیلات مازندران 81 هزار و 771 تن انواع آبزیان پرورشی را تولید می‌کند.

مدیرکل شیلات مازندران افزود: از این میزان تولید، حدود 56 هزار تن مربوط به ماهیان گرم آبی، حدود 21 هزار تن ماهیان سردآبی، حدود هزار و 240 تن ماهیان خاویاری پرورشی و نیز سه هزار و 500 تن ماهی قزل آلا در قفس‌های دریایی است که پس از تولید به بازار عرضه می‌شود.

رستمی تصریح کرد: شیلات شهرستان‌های ساری، بابل و جویبار در بخش ماهیان گرم آبی و شیلات شهرستان‌های آمل، تنکابن و نوشهر در بخش ماهیان سردآبی، بیشترین سهم تولید را در سال جاری دارند.

وی گفت: شهرستان عباس آباد نیز در بخش پرورش ماهی در قفس و جویبار در بخش ماهیان خاویاری جایگاه بالاتری در تولید آبزیان پرورشی دارند.

26 شهریور 1396