شرکت تولیدی غذای دریایی مرجان

شرکت تولیدی غذای دریایی مرجان

پرورش آبزیان در آبادان با مشکلات زیادی مواجه است

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود 647 هکتار زمین و 58 تعاونی مخصوص پرورش آبزیان در این شهرستان با مشکلات فراوانی در زمینه پرورش میگو و ماهی روبه‌رو هستیم.

جلیل مختار در جلسه شورای کشاورزی آبادان با اشاره به 15 هکتار زمین رها شده در برخی از مناطق شهرستان افت برق و تاثیر آن بر روی آب‌رسانی به مزارع کشاورزی افزود: وجود کانال خاکی در پائین دست سبب رشد نی‌زارها و افت فشار آب می‌شود ضمن آنکه چند سالی است که نهرهای بهمنشیر لایروبی نشده‌اند.

قائم‌مقام سازمان شیلات ایران نیز در این جلسه با بیان اینکه تولید آبزیان سال گذشته در استان 48 هزار تن بوده است اظهار داشت: این قشر را نمی‌توان به حال خود رها کرد و باید به فکر آنها باشیم.  حقیقی گفت: پیشنهاد می‌کنم کمیته ویژه‌ای با حضور معاونت صید و صیادی و کارشناسان مربوطه در آبادان تشکیل شود و مسائل مربوط به صیادان با حضور نماینده استانداری مورد بحث و بررسی قرار گیرد. وی همچنین قول داد در زمینه بهبود وضعیت صید و صیادان به هر میزان که استان پیش‌بینی می‌کند اعتبار فراهم شود.

فرماندار آبادان هم با اشاره به تک‌محصولی بودن این شهرستان لزوم توجه به بیمه نخیلات با توجه به وجود خشکسالی و وجود ریزگردها را خواستار شد.

26 شهریور 1396